Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cena polisy to ułamek wakacyjnych wydatków

29 listopada 2012 | Moje pieniądze | Zuzanna Reda-Jakima
Jakie koszty może pokrywać ubezpieczenie
źródło: Rzeczpospolita
Jakie koszty może pokrywać ubezpieczenie

Zapas leków czy telefony do lekarzy wszelkich specjalizacji nie na wiele się zdadzą, gdy na stoku złamiemy nogę, nagle zachorujemy czy zgubimy bagaż. Dlatego tak ważne jest, by przed wyjazdem na urlop wykupić polisę.

Ubezpieczenie turystyczne zapewnia pokrycie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, ale też nocleg, gdy odwołany zostanie lot. Na ryzyko jest się szczególnie narażonym podczas wyjazdów zimowych, gdy większość osób uprawia sporty. Jak wynika z danych Warty, w styczniu i lutym zgłaszanych jest o ponad 100 proc. więcej szkód niż w październiku i listopadzie.

Dobra polisa turystyczna zapewnia pokrycie kosztów leczenia, w tym kosztów ratownictwa i poszukiwania, transportu medycznego oraz przewiezienia zwłok, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej, utraty i uszkodzenia bagażu.

Niebezpieczna podróż bez polisy

Najważniejsze pytanie przed urlopem nie powinno brzmieć: czy kupować ubezpieczenie, tylko: jaką polisę wybrać". Co do zasady, im wyższe sumy pokrywające koszty leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków, tym bezpieczniejszy jest portfel urlopowicza.

Eksperci radzą, by przy wyborze polisy kierować się zasadą, że im dalej wybieramy się w podróż, tym sumy ubezpieczenia powinny być wyższe, adekwatne do wysokości kosztów ponoszonych na leczenie w kraju, do którego się udajemy. Szczególnie wyczulonym należy być podczas podróży do USA, Kanady, a z krajów europejskich do Szwajcarii i Francji.

W zależności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9399

Wydanie: 9399

Spis treści
Zamów abonament