Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polisa skutecznie pomoże po zepsuciu się w firmie maszyny

29 listopada 2012 | Prawo i praktyka | Regina Skibińska
Regina Skibińska dziennikarka specjalistka ds. ubezpieczeń
źródło: Rzeczpospolita
Regina Skibińska dziennikarka specjalistka ds. ubezpieczeń

Ubezpieczenie maszyn od ich awarii może uchronić przedsiębiorcę przed kłopotami finansowymi. Zabezpieczy przed ryzykami wewnętrznymi, przed którymi nie obroni ubezpieczenie mienia.

Dla wielu firm maszyny i urządzenia są podstawą ich funkcjonowania. Bez nich przedsiębiorstwo nie mogłoby funkcjonować. Czas naprawienia maszyny krytycznej lub trudnej do zastąpienia może być dłuższy niż czas przywrócenia budynku do stanu np. sprzed powodzi, jeśli części zapasowe są niedostępne lub maszyny były robione na zamówienie.

Do tego maszyny i urządzenia stanowią znaczącą część całego majątku. Konsekwencją awarii i niesprawności maszyn może być niewywiązanie się przedsiębiorstwa z zobowiązań, np. niedotrzymanie umowy na dostawę produktów pociąga za sobą ryzyko zatrzymania produkcji u partnera handlowego, a co za tym idzie – w grę moga wchodzić odszkodowania z tytułu jego strat finansowych.

Typowe dla przemysłu bywa stosowanie złych środków eksploatacyjnych, błędna konserwacja i remonty lub niezgodny z zaleceniami producenta montaż i rozruch nowych maszyn – uważa Krzysztof Dąbrowski z Biura Ubezpieczeń Podmiotów Gospodarczych Ergo Hestii.

Jak wyjaśnia Krzysztof Dąbrowski, nawet najbardziej nowoczesne linie produkcyjne wymagają mniejszego czy większego współdziałania z człowiekiem, które może stać się przyczyną zakłócenia pracy urządzeń i wypadków. Błędy operatora polegające na zaprogramowaniu nieprawidłowych nastawów maszyn powodują ich wadliwą pracę, narzędzia pozostawione w obrębie działania maszyny mogą zostać wyrzucone w powietrze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9399

Wydanie: 9399

Spis treści
Zamów abonament