Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe sposoby łowów w sieci

29 listopada 2012 | Marketing internetowy

Gdy klasyczne metody handlu przeżywają kryzys, branża stoi przed wyjątkowym wyzwaniem. Nowe kanały sprzedaży – wsparte e-marketingiem – mogą pomóc utrzymać obecnych i pozyskać nowych klientów.

Jak wynika z analiz rynku internetowego, współcześni konsumenci przed podjęciem decyzji o zakupie pozyskują informacje z wielu źródeł – chcą też za pomocą jednego kliknięcia dokonywaç rezerwacji, kupowaç i zamawiać. Dzisiaj sam sklep w postaci fizycznej już nie wystarczy.

„Tradycyjny handel przeżywa stagnację. W niektórych branżach firmom udało się wprawdzie w niewielkim stopniu podnieść obroty, ale w takich obszarach jak branża papiernicza czy sektor wyrobów skórzanych w latach 2010-2011 odnotowano spadki" – wyjaśnia Gerald Lanzerits, dyrektor regionalny w firmie Hybris, odpowiedzialny za Europę Środkowo-Wschodnią i Austrię i ostrzega: „Niezbędna jest zmiana sposobu myślenia we wszystkich branżach! Aby zapewnić swojej firmie powrót trendu wzrostowego, trzeba zająć się tą kwestią we właściwym czasie".

Jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2011" przygotowanego przez firmę Gemius, obserwującą statystyki sieci...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9399

Wydanie: 9399

Spis treści
Zamów abonament