Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobra zabawa to podstawa

29 listopada 2012 | Sport | Łukasz Majchrzyk
Fabian Drzyzga – wokół niego budowana jest Politechnika
autor zdjęcia: Leszek Szymański
źródło: PAP
Fabian Drzyzga – wokół niego budowana jest Politechnika

AZS Politechnika Warszawska w tym sezonie PlusLigi pokazuje, że biednych stać na dobrą atmosferę i dobrą grę. Stołeczni kibice to docenili.

Można mieć pieniądze i nie mieć sukcesów. Można nie mieć pieniędzy i mieć sukcesy, oczywiście na miarę możliwości. W PlusLidze, napędzanej węglem brunatnym (Skra Bełchatów), węglem kamiennym (Jastrzębski Węgiel), ropą naftową (Lotos Trefl Gdańsk), azotem (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) albo programowanej na sukces (Asseco Resovia) nie jest łatwo wystawić głowę ponad siatkę.

Sebastian Świderski, drugi trener ZAKSY, mówił „Rz" przed sezonem, że boi się przepaści między bogatymi a biednymi.

U tych najbogatszych grają gwiazdy, reprezentanci Polski i innych silnych siatkarsko krajów: Włoch, Holandii, Francji czy Niemiec. Ci najbiedniejsi łatają skład, szukając zawodników w niższych klasach albo Młodej PlusLidze. Jak nie ma pieniędzy, to trzeba nadrabiać miną. Gdzieś pomiędzy tymi dwiema skrajnościami jest AZS Politechnika. Nie tak zupełnie bez pieniędzy (bo pensje wypłacane są na czas), ale na pewno nie bogata.

W Politechnice nikt się nie nadyma, bo sukces, tak jak przyszedł szybko i niespodziewanie, tak samo może odejść. Drużyna Jakuba Bednaruka po świetnym początku (zwycięstwa m.in. z bogatymi Jastrzębskim Węglem oraz Delectą) przegrała z Lotosem Trefl Gdańsk i mistrzem Resovią. – Teraz nas wszyscy klepią po plecach, ale później, jak się spada, to nikt nie łapie –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9399

Wydanie: 9399

Spis treści
Zamów abonament