Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie wierzę w kryzys

29 listopada 2012 | LTS
autor zdjęcia: Robert Przybylski
źródło: Fotorzepa

Prezes i dyrektor zarządzający Deutsche Post DHL Frank Appel mówi o inwestycjach i planach firmy firmy

DHL otworzyła w Szanghaju warty 100 mln euro terminal. Czy nie obawia się pan, że to zła inwestycja gdy firmy okopują się spodziewając się kryzysu, a wielkość przeładunków cargo na lotnisku w Szanghaju zmalała w pierwszym półroczu o 7 procent?

Inwestujemy tam, gdzie gospodarka rośnie. Chiny zapewniają 20 proc. światowej produkcji przemysłowej i nie obawiamy się osłabienia ich pozycji. Przewidujemy, że nadal będzie się intensywnie rozwijał. Tylko w tym kraju uzyskujemy 10 proc. naszych obrotów. Stąd największy w Azji terminal przeładunkowy DHL w Szanghaju. Nadzieje na wzrost wiążemy nie tylko z Chinami, ale całym kontynentem azjatyckim. W ostatnich pięciu-dziesięciu latach (nie chcę podawać dokładniejszych granic) wydaliśmy w Azji 2,5 mld euro. Tylko w Hong Kongu w ostatnich trzech latach zainwestowaliśmy 224 mln euro w nowe magazyny, w tym otwarty w tych dniach magazyn wart 63 mln euro. Do 2015 roku w Azji Północnej wydamy jeszcze 300 mln euro na nowe projekty. Wielki potencjał widzimy również w pozostałych częściach Azji, jak np. w Wietnamie. Nie ograniczamy się zresztą tylko do jednego kontynentu. Uruchomiliśmy nowe terminale w Brazylii, rozbudowaliśmy flotę samolotów. W Europie w ostatnich latach zainwestowaliśmy w Niemczech 750 mln euro, bo tam również gospodarka szybko rozwijała się. Tylko w Niemczech dostarczamy 3-4 mln przesyłek dziennie. W tym roku nasze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9399

Wydanie: 9399

Spis treści
Zamów abonament