Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wydarzenia

29 listopada 2012 | LTS

ATC Rail ma 10 połączeń kolejowych tygodniowo

Od listopada ATC Rail uruchomiła 2 pociągi intermodalne Gdynia – Warszawa – Gdynia. Pociągi ruszają z portu w poniedziałki i czwartki, następnego dnia są w Warszawie. Wcześniej spółka oferowała stałe połączenia z woj. wielkopolskim i łódzkim. Łącznie tygodniowo spółka oferuje 10 regularnych połączeń tygodniowo z trójmiejskich portów do centralnych regionów kraju. Kontener przewożony w transporcie intermodalnym może być nawet o 4 tony cięższy niż transportowany wyłącznie ciężarówką.

Usługa ponad normę

CAT LC Polska rozpoczął przewozy ładunków nietypowych, co wynika z rosnącego zapotrzebowania klientów z branży przemysłowej, rolniczej i budowlanej. Nowa usługa obejmuje zasięgiem Polskę, Europę Zachodnią oraz Wschodnią. Przykładem takiego ładunku  ponadnormatywnego jest transport dwóch 7,5-tonowych pras z Polski do Niemiec zorganizowany dla jednego ze stałych klientów CAT LC Polska. Ze względu na wagę, ładunek wymagał zaangażowania i asysty 5 załadowców. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych prasy bezpiecznie trafiły na 16-metrową platformę przy pomocy specjalnego dźwigu, a całość została przetransportowana na miejsce rozładunku w terminie krótszym niż zaplanowany.

Czy UPS przejmie TNT...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9399

Wydanie: 9399

Spis treści
Zamów abonament