Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lekarze czują się zastraszeni refundacją

29 listopada 2012 | Prawo | Katarzyna Nowosielska
Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: lekarze są tak zastraszeni karami,  że będą się decydować  na wykup dodatkowych polis
autor zdjęcia: Marian Zubrzycki
źródło: Fotorzepa
Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej: lekarze są tak zastraszeni karami, że będą się decydować na wykup dodatkowych polis

NFZ żąda, by medycy przestali bezprawnie wystawiać recepty ze zniżką. Ci twierdzą, że to nieprawda, i chcą się ubezpieczać na wypadek kar.

Znów jest głośno o lekach refundowanych i karach dla lekarzy, a ten temat  zdominował przełom 2011 i 2012 r.  Śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia  wysłał bowiem wezwania do medyków, którzy nie podpisali indywidualnych umów na wystawianie recept refundowanych.

Urzędnicy żądają w nich, aby lekarze przestali wypisywać pacjentom leki ze zniżką, ponieważ nie mają do tego prawa, a jeśli mają zamiar dalej je wystawiać, powinni zgłosić się do Funduszu i podpisać umowy.  NFZ ponosi bowiem z tego tytułu szkodę, bo lekarze dali chorym upoważnienie do nienależnej refundacji. Każdy adresat pisma miał się stawić w ciągu 14 dni  do NFZ, by złożyć wyjaśnienia.

Sprzeczne informacje

Problem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9399

Wydanie: 9399

Spis treści
Zamów abonament