Dzieci i młodzież w grupie ryzyka
Z badań wynika, że jedno na dziesięcioro dzieci umiera w wyniku zakażenia meningokokami. Co piątemu dziecku grożą takie powikłania jak niedosłyszenie, zmiany w mózgu i ataki epileptyczne
Choroba jest mało znana społecznie, dlatego fundacja Aby Żyć, prowadząca od lat działania prozdrowotne, zainaugurowała we wrześniu kampanię edukacyjną „Nie! dla meningokoków”.
Kampania ma na celu przekazanie informacji na temat zakażeń wywołanych przez meningokoki typu C oraz na temat profilaktyki. Organizatorzy z fundacji chcą przeciwdziałać chorobie i uświadomić Polakom, jakie zagrożenie ze sobą niesie.
Rodzice wiedzą najlepiej
W ramach kampanii instytut badawczy IQS Quant przeprowadził badanie, z którego wynika, że wiedza polskiego społeczeństwa na temat choroby, dróg zakażenia i możliwości profilaktycznych jest znikoma. 57 proc. z nas nigdy nie słyszało o zakażeniach meningokokami. Aż dwie trzecie badanych nie wiedziało, że można się zaszczepić. Najlepiej poinformowani o zakażeniach meningokokami są rodzice małych dzieci.
Na potrzeby kampanii stworzono serwis internetowy www.meningokoki.info.pl, gdzie można się dowiedzieć, jak dochodzi do zakażenia, kto jest w grupie ryzyka, jakie są objawy choroby i jej przebieg. W ramach serwisu uruchomiona została...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta