Po licencjacie i magisterce licz osiem lat w stażu zawodowym
Szef, który podwładnemu po pierwszej części studiów, obniża wymiar wolnego, naraża się na grzywnę do 30 tysięcy złotych
Pracownik ukończył szkołę średnią w 2002 r., tytuł licencjata uzyskał 26 czerwca 2006 r., a studia magisterskie zakończył 14 lipca 2008 r. Pierwszą pracę podjął od 1 lipca 2006 r. i do dziś jest w tej samej firmie. Pracodawca ustalił mu wymiar urlopu wypoczynkowego na 20 dni. A może przysługuje mu 26 dni? Jeżeli tak, to od kiedy nabył prawo do niego? W jakiej formie uregulować zaległy urlop?
Dla tego pracodawcy istotna jest przede wszystkim taka informacja: zarówno z racji uzyskania licencjatu, jak i ukończenia studiów magisterskich zatrudnionemu liczy się osiem lat w stażu pracy. Tak wynika z art. 155 § 1 pkt 6 k.p. Choć na ogół nauka na poziomie licencjackim trwa tylko trzy lata, to absolwentom studiów pierwszego stopnia, a do takich zalicza się też licencjackie, nadaje się tytuł zawodowy licencjata. W zakresie uprawnień urlopowych jest on więc traktowany na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta