Konferencja jak sztuka teatralna
Precyzyjne ustalenia pomiędzy zleceniodawcą a realizatorem konferencji pomogą uniknąć stresu i napięcia u obu stron. A fachowcy, którzy mają doświadczenie w organizacji takich imprez, są gwarancją, że wszystko się uda
Każda firma, stowarzyszenie czy organizacja musi od czasu do czasu zorganizować konferencję lub szkolenie dla swoich pracowników i współpracowników. Jak to zrobić, by impreza była udana, a uczestnicy wiele z niej wynieśli? Co jest zagrożeniem dla zrobienia dobrej konferencji?
Spytaliśmy fachowców. Milena Rutkowska jest menedżerem projektu w Meetings Management. Organizowała wiele szkoleń i konferencji i mówi, że największym zagrożeniem jest zlekceważenie wagi imprezy.
– Organizatorzy powinni szanować czas uczestników!
A każdą minutę opóźnienia lub niepotrzebnej przerwy (powszechne jest czekanie na odpalenie prezentacji komputerowej!) należy pomnożyć przez liczbę osób na sali – tłumaczy Milena Rutkowska. Dodaje, że nawet mała konferencja wymaga przemyślenia celu, przygotowania, swoistej reżyserii i doprowadzenia do osiągnięcia rezultatu. – Bez osiągnięcia rezultatu, co też trzeba umieć wyeksponować i udowodnić, konferencja będzie nazwana nasiadówką biurokratów darmozjadów. Tymczasem konferencje mogą zaowocować znakomitymi rezultatami w postaci pomysłów, planów, synergii działań, ba, nawet wielkich odkryć – opowiada przedstawicielka Meetings Management.
Przypomina, że w historii medycyny jest przytaczany przykład profesorów Watsona i Criega, którzy dostali Nagrodę Nobla za odkrycie struktury...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta