Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Coraz większe przestrzenie

11 maja 2011 | Dni Sztuki Współczesnej | Marta Dvořák
Spektakl „This door is too small (for a bear)” flamandzkiej grupy Needcompany
źródło: Rzeczpospolita
Spektakl „This door is too small (for a bear)” flamandzkiej grupy Needcompany

Sztuka współczesna przyciąga ludzi nie tylko do sal teatralnych i galerii Białegostoku – coraz bardziej dostrzegalna jest w miejskiej przestrzeni

T o już 26. edycja białostockich Dni Sztuki Współczesnej. Od 20 do 28 maja każdy festiwalowy dzień wypełnią spektakle teatralne, koncerty, spotkania z gośćmi festiwalu, happeningi.

Pierwsze, organizowane w latach 80. edycje Dni Sztuki Współczesnej były głównie przeglądami teatrów studenckich, alternatywnych i offowych, często zaangażowanych politycznie. Gościli tu m.in. Teatr Ósmego Dnia, Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice, Teatr KTO. Dziś na białostockiej, międzynarodowej imprezie prezentowane są przedstawienia o tematyce bardziej uniwersalnej.

Tegoroczną edycję DSW podzielono na dwa bloki tematyczne – współczesny teatr formy z wykorzystaniem nowych mediów oraz sztuka w przestrzeni publicznej. – I ten nurt teatralny nadal dominuje. Dni Sztuki Współczesnej są okazją do obejrzenia niedawnych premier znanych teatrów, takich jak Derevo czy teatru Klausa Obermaiera – mówi uczestnicząca w Dniach Sztuki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8924

Spis treści
Zamów abonament