Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy można już mówić o rozkwicie PPP w Polsce?

11 maja 2011 | Partnerstwo publiczno-prywatne
Lilianna Bogusz, PwC
źródło: __Archiwum__
Lilianna Bogusz, PwC

Lilianna Bogusz, PwC

Za formalny początek partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce można uznać wejście w życie pierwszej ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym 7 października 2005 r.

Jakkolwiek wcześniej istniały różne formy współpracy sektora publicznego z partnerami prywatnymi, to jej zasady określane były przepisami kodeksu cywilnego lub innych aktów prawnych, w których nie występowała definicja partnerstwa publiczno-prywatnego.

Stworzenie ram prawnych z czasem spowodowało wzrost zainteresowania realizacją inwestycji w formule PPP. Obecnie można spotkać w różnych źródłach opinie o rozwiniętym rynku PPP w Polsce, stwierdzenia te nie znajdują jednak potwierdzenia w faktach.

W Polsce zawarto kilkanaście umów PPP, w tym umowy na budowę i eksploatację niektórych odcinków autostrad, gdzie procedura wyboru partnera prywatnego nie odbywa się w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8924

Spis treści
Zamów abonament