Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy korygować w górę obrót i VAT

11 maja 2011 | Prawo i praktyka | Katarzyna Jędrzejewska

Jeśli przyczyną wystawienia faktury korygującej są nowe okoliczności, to należy ją ująć w ewidencji w momencie wystawienia. Błędy natomiast poprawiamy w okresie, kiedy zostały popełnione

Potwierdził to Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w wyroku z 31 marca 2011 (I SA/Ke 172/11). To kolejne korzystne dla podatników orzeczenie wyjaśniające, w którym okresie rozliczeniowym powinna zostać rozliczona faktura korygująca zwiększająca wartość obrotu, a co za tym idzie i VAT należnego.

Wątpliwości z tym związane wynikają z braku przepisu, który regulowałby zasady korekty będącej następstwem podwyższenia kwoty obrotu i podatku należnego.

Art. 29 ust. 4a ustawy o VAT mówi tylko o sytuacji, gdy podstawa opodatkowania uległa zmniejszeniu, wówczas podatnik może uwzględnić korektę dopiero za okres rozliczeniowy, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8924

Spis treści
Zamów abonament