Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

11 maja 2011 | Ekonomia | Dział Ekonomiczny

GOSPODARKA

∑ W 2010 r. przychody z prywatyzacji wyniosły 22,037 mld zł – poinformowało  Centrum Informacyjne Rządu. Realizowanych było 487 projektów prywatyzacyjnych, sukcesem zakończyło się 230. Łączna wartość podpisanych umów była najwyższa w historii polskiej prywatyzacji, podobnie rekordowa była liczba przeprowadzonych transakcji – poinformował CIR. W 2010 r. na rzecz samorządu terytorialnego przekazano nieodpłatnie udziały Skarbu Państwa w 38 spółkach.

—a.k., pap

O 11 proc., do 9,3 mln dol., przeciętnie wzrosły w 2010 r. zarobki szefów największych firm w USA mimo kryzysu finansowego na świecie – ujawnił „WSJ".

—p.r., dpa

Bułgaria postanowiła w ramach walki z kryzysem sprzedać na giełdzie ponad 20 firm państwowych.

—p.r., dpa

∑ Australia zapowiedziała zmniejszenie wydatków o 22 mld AUD (23,7 mld USD) i będzie pierwszym po kryzysie finansowym krajem rozwiniętym z nadwyżką budżetową. W marcu osiągnęła nadwyżkę handlową 1,74 mld dzięki zwiększeniu eksportu o 9 proc. i importu o 1 proc.

—p.r., afp, dpa

ENERGETYKA

∑ Prezes TEPCO wystąpił do rządu o pomoc w pokryciu szkód wywołanych kataklizmem w marcu w elektrowni w Fukushimie. Straty mogą wynieść od 25 do 130 mld dol. Premier Naoto Kan zrezygnował z gaży 1,6 mln jenów (20 tys. dol.) miesięcznie do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8924

Spis treści
Zamów abonament