Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jest logo, a hasła być może nie będzie

11 maja 2011 | Kraj | Katarzyna Borowska Dorota Kołakowska

Przywództwo w UE ma kosztować Polskę niemal 430 mln zł. Ma przy nim pracować 1200 urzędników

W ramach przygotowań do polskiej prezydencji w Unii Europejskiej wczoraj zaprezentowano jej logo: sześć połączonych, skierowanych w górę kolorowych strzałek z flagą Polski.

– Dla mnie to taki polski marsz do sukcesu. Tak mi się kojarzy – że się ludzie trzymają za ręce, ludzie bardzo symboliczni, i że „do góry", a na czele stoi Polska – mówił premier Donald Tusk.

Rzecznik prezydencji Konrad Niklewicz napisał wczoraj na Twitterze, że z powodu zainteresowania logo padły serwery MSZ. W Internecie pojawiły się zaś satyryczne jego wersje interpretujące znaczenie strzałek i ich kierunku – jedni w nich widzą rosnące bezrobocie, inni deficyt, ceny lub podatki.

Jak powiedział podczas prezentacji wiceszef MSZ ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz, być może nie będzie hasła prezydencji. – Nie ma tradycji,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8924

Spis treści
Zamów abonament