Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samochody na gaz prosto z salonu

11 maja 2011 | Ekonomia | Adam Woźniak
Liczba aut napędzanych autogazem stale rośnie. Polska jest już w pierwszej trójce globalnych konsumentów autogazu z rocznym zużyciem na poziomie 1,7 mln ton.
źródło: Rzeczpospolita
Liczba aut napędzanych autogazem stale rośnie. Polska jest już w pierwszej trójce globalnych konsumentów autogazu z rocznym zużyciem na poziomie 1,7 mln ton.

Rozpiętość pomiędzy ceną benzyny a autogazu sprawia, że instalacje LPG zaczęły zamawiać firmy do flot

 

Wszystkich klientów, którzy przejeżdżają ponad 40 tys. km rocznie, namawiamy do rozważenia zakupu samochodu z instalacją gazową. Wychodzi taniej niż auto z silnikiem Diesla – twierdzi sprzedawca w salonie Fiat Euromobil Warszawa Robert Wójcik.

Sprzedaż samochodów na gaz się rozkręca, bo ceny benzyny szybują powyżej poziomu 5 zł za litr, a za gaz płaci się 2,5 zł. Według analityków ta rozpiętość cen będzie się utrzymywać.

– W ostatnich trzech miesiącach sprzedaż skód z instalacją gazową wzrosła o blisko połowę. Jeśli do tej pory w ciągu kwartału znajdowaliśmy nabywców na ok. 200 takich aut, to od początku tego roku sprzedaliśmy już 350 – mówi Marcin Weksej ze Skoda Auto Polska.

Skoda, która oferuje instalacje LPG w swoich autach od czterech i pół roku, sprzedała już ok. 10 tys. takich samochodów. Do wyboru są trzy modele: Octavia, Fabia i Roomster. Tę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8924

Spis treści
Zamów abonament