Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zamieszanie we Lwowie

11 maja 2011 | Świat | Tatiana Serwetnyk Piotr Kościński

Politycy oskarżają się nawzajem po starciach podczas Dnia Zwycięstwa

W bójkach między nacjonalistami i uczestnikami obchodów rocznicy Dnia Zwycięstwa oraz milicją rannych zostało w poniedziałek 14 osób, jedna przebywa w szpitalu. Aresztowano dziewięciu uczestników zajść. Na razie zapłacił za nie jeden człowiek: gubernator obwodu lwowskiego Mychajło Cymbaluk, który podał się do dymisji. Przyznał, że zmusiła go do tego partia Swoboda, dominująca we władzach lokalnych. Nie jest jednak pewne, czy jego dymisja zostanie przyjęta i czy zamiast stracić, nie zyska na rezygnacji.

Wiadomo już, że do nacjonalistów ze Swobody strzelał syn pułkownika milicji Lubomyra Sopilnyka, doradcy szefa zarządu MSW w obwodzie lwowskim. Ranny został asystent radnego obwodowego.

Prowokacja władz?

– To, co się stało 9 maja, było zmową władz, milicji i prowokatorów – mówi „Rz" szef lwowskiej rady obwodowej z partii Swoboda Ołeh Pankewycz.

– Swoje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8924

Spis treści
Zamów abonament