Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Francuski sposób na pocztę

11 maja 2011 | Ekonomia | Aneta Stabryła
źródło: AFP

Jean-Paul Bailly, prezes La Poste stawia na innowacyjne usługi i efektywne wykorzystanie kadr

Rz: Czy kierowana przez pana Poczta Francuska planuje wejście na rynek polski z usługami pocztowymi po jego całkowitym otwarciu, które nastąpi w 2013 r.?

Jean-Paul Bailly: Nie, jeśli ma pani na myśli rynek przesyłek i listów. Nasza strategia zakłada, że będziemy rozwijać europejską grupę usług lokalnych, ale chcemy to robić w oparciu o innowacyjne usługi dostarczania przesyłek. W całej Europie zamierzamy rozwijać zarówno usługi banku pocztowego, jak i przesyłki, w tym oczywiście paczki ekspresowe.

Państwa firma w całości opiera się na kapitale publicznym. W przyszłości planowane jest jego podniesienie. Skąd będą pochodzić pieniądze: od państwa czy raczej z akwizycji, którą firma ma w planach?

Zaplanowaliśmy podniesienie kapitału o 2,7 mld euro: 1,2 mld euro wniesie państwo – pozostałe 1,5 mld wniesie Kasa Depozytów i Konsygnacji (Caisse de Depots et et Consignations), państwowa instytucja finansowa powołana w celu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8924

Spis treści
Zamów abonament