Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kampania: czas, start!

11 maja 2011 | Kraj | Wojciech Wybranowski
autor zdjęcia: Wojciech Jargiło
źródło: Fotorzepa

Lewica rozpocznie w sobotę swoją kampanię wyborczą uroczystym posiedzeniem Rady Krajowej SLD w Spale, wsi w województwie łódzkim. Miejsce wybrano nieprzypadkowo.

– Zaczynamy od walki o głosy rolników. A Spała jest miejscem szczególnym, bo tam odbywały się dożynki prezydenckie Ignacego Mościckiego, a później Aleksandra Kwaśniewskiego – wyjaśnia Tomasz Kalita, rzecznik Klubu SLD.

Politycy Sojuszu podkreślają, że to tylko „akcja informacyjna", bo kampanię oficjalnie będzie można prowadzić dopiero po ogłoszeniu terminu wyborów przez prezydenta. Ale jak dowiedziała się „Rz", sobotnie posiedzenie Rady Krajowej SLD będzie przypominać klasyczną konwencję wyborczą. Oprócz władz partii mają licznie pojawić się związani z lewicą samorządowcy oraz przedstawiciele rolniczych organizacji i związków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8924

Spis treści
Zamów abonament