Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie przespać konkurencji o talenty

11 maja 2011 | Kariera i Biznes | Anita Błaszczak
Młodzi Polacy nie boją się przeprowadzek. Co drugi student ma za sobą pracę lub praktykę za granicą.  Choć są to głównie prace sezonowe, to oswajają z mobilnością.
źródło: Rzeczpospolita
Młodzi Polacy nie boją się przeprowadzek. Co drugi student ma za sobą pracę lub praktykę za granicą. Choć są to głównie prace sezonowe, to oswajają z mobilnością.

Wykształceni pracownicy to jeden z głównych atutów Polski dla inwestorów. Warto zadbać, by go nie stracić

– Duże zachodnie firmy mają długoterminową politykę kadrową – podkreśla Janusz Dziewit, dyrektor wrocławskiego oddziału firmy doradztwa personalnego Advisory Group Test HR, który niedawno uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez konsorcjum niemieckich uczelni i firm informatycznych. Przygotowują wspólną ofertę, która ma zachęcić młodych Polaków do wyboru studiów magisterskich IT w Niemczech, co potem ułatwi im tam praktyki zawodowe i podjęcie pracy za Odrą.

Meksyk Europy

– Trwa globalna walka o siłę roboczą, zarówno tę nisko wykwalifikowaną, jak i tę o wysokich kwalifikacjach. My nie bierzemy w niej udziału. Jesteśmy takim Meksykiem Europy, co sprawia, że nadwyżka naszej siły roboczej jest cały czas wykorzystywana...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8924

Spis treści
Zamów abonament