Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PKO BP rośnie, ale wolniej

11 maja 2011 | Ekonomia | Monika Krześniak
Zysk nadal zwiększa się dwucyfrowo. Wyniki PKO BP dotychczas rosły szybciej niż rynek.  Teraz to tempo zbliża się do średniej w sektorze.
źródło: Rzeczpospolita
Zysk nadal zwiększa się dwucyfrowo. Wyniki PKO BP dotychczas rosły szybciej niż rynek. Teraz to tempo zbliża się do średniej w sektorze.

Wyniki finansowe banku są lepsze niż przed rokiem, ale oczekiwania inwestorów były większe

Zysk PKO Banku Polskiego wyniósł w pierwszym kwartale 871 mln zł i był o 21 proc. wyższy niż przed rokiem, ale niższy od prognoz analityków, którzy przewidywali ponad 30-proc. wzrost.

– Do tej pory wyniki PKO BP rosły szybciej niż rynek, a teraz dynamika zbliżyła się do średniej rynkowej. Wyniki nadal są przyzwoite i na tle innych banków prezentują się dobrze, choć oczekiwania były wyższe – tłumaczy Tomasz Bursa, analityk Ipopema Securities.

Wyniki będą rosły dwucyfrowo

W poniedziałek, dzień przed publikacją wyników, w wywiadzie dla agencji PAP wiceprezes PKO BP Bartosz Drabikowski przestrzegał, że prognozy analityków są zbyt optymistyczne, zbudowane na bazie bardzo wysokiej 40-proc. dynamiki wzrostu w 2010 roku....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8924

Spis treści
Zamów abonament