Alternatywne rodzaje zatrudnienia
– Nienormowany czas pracy to przede wszystkim elastyczność, dzięki której mogę pogodzić pracę ze studiami – mówi Michał Kosztowny, senior graphic designer w firmie BLStream. – Te kilkanaście godzin w tygodniu, które spędzam na zajęciach, nadrabiam pracą po godzinach, w biurze lub w domu
Jak mówi Michał Kosztowny, taki system jest dla niego sporym udogodnieniem, jednak wymaga odpowiedniego planowania i trzymania się ustalonych terminów. – Dodatkowo taki system pracy sprawdza się też, kiedy się zdarzy coś nieprzewidzianego, np. gdy muszę załatwić jakąś sprawę lub gdy zwyczajnie zaśpię. Kiedy opuści mnie wena, zajmuję się czymś innym. Nienormowany czas pracy pozwala mi wrócić do projektu po południu lub wieczorem. Osiem godzin spędzonych w taki sposób jest bardziej efektywne niż podobny czas w biurze bez przerwy od 9 do 17 – uważa Michał Kosztowny.
Istnieje wiele rodzajów alternatywnych form zatrudnienia. Każdy może wybrać jedną z nich i podporządkować swoim potrzebom.
Worksharing
Model ten opiera się na wypełnianiu obowiązków na jednym stanowisku pracy przez kilku pracowników zatrudnionych w niepełnym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta