Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Linie energetyczne dla ekologicznych źródeł prądu

18 marca 2011 | Prawo i praktyka | Michał Kołtuniak

W najbliższym czasie przed firmami kolejna szansa na sięgnięcie po granty z programu „Infrastruktura i środowisko”. Ich celem będzie rozwój sieci umożliwiających odbiór i dystrybucję zielonej energii

To może być ostatni konkurs obejmujący działanie 9.6 programu „Infrastruktura i środowisko” i jeden z ostatnich w ramach całego tego programu. Decyduje o tym zakontraktowanie większości środków, jakie zostały przeznaczone na jego realizację.

W pogoni za limitami europejskimi

Wymienione działanie dedykowane jest wsparciu specyficznych czy mówiąc inaczej wyspecjalizowanych projektów. Jego celem jest bowiem ułatwienie rozwoju energetyki odnawialnej przez budowę sieci umożliwiających odbiór energii wytwarzanej z takich źródeł.

Jest to uzasadnione znacznymi kosztami przeprowadzania takich inwestycji. Jednocześnie niezwykle istotne w kontekście obowiązku zwiększania przez Polskę produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Jej udział w całkowitym zużyciu energii musi bowiem osiągnąć narzucone przez Unię Europejską limity.

Warto jednak postawić pytanie: po co inwestować w turbiny wiatrowe lub...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8880

Spis treści
Zamów abonament