Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracownicy obawiają się zwolnień i piszą anonimy

18 marca 2011 | Prawo | Tomasz Zalewski
W ubiegłym roku Inspekcja Pracy przeprowadziła ponad 29 tys. kontroli skargowych.  W ich wyniku do sądów trafiło 27 tys. wniosków o ukaranie i wystawiono prawie 9 tys. mandatów.
źródło: Rzeczpospolita
W ubiegłym roku Inspekcja Pracy przeprowadziła ponad 29 tys. kontroli skargowych. W ich wyniku do sądów trafiło 27 tys. wniosków o ukaranie i wystawiono prawie 9 tys. mandatów.

W ubiegłym roku do Inspekcji Pracy trafiło ponad 42 tys. skarg na pracodawców łamiących przepisy. Wśród nich 6 tys. to skargi bez podpisu

W ubiegłym roku liczba skarg do PIP wzrosła o 22 proc. w stosunku do roku 2009.

– Pracownicy są coraz bardziej świadomi swoich praw i wówczas, gdy nie ma możliwości załatwienia sprawy wewnątrz zakładu, decydują się na skargi do Inspekcji Pracy – uważa Marian Liwo, zastępca głównego inspektora pracy.

Nie zawsze kontrola przeprowadzona po skardze potwierdzała niezgodne z prawem zachowania pracodawców, ale aż 63 proc. skarg okazało się w całości lub w części zasadnych....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8880

Spis treści
Zamów abonament