Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Saperzy jadą na plażę. Po pociski

18 marca 2011 | Kraj | Piotr Kobalczyk

Dziesiątki niewybuchów prawdopodobnie z II wojny znaleziono w piasku podczas remontu plaży i nadbrzeża

Dziś do Kołobrzegu przyjedzie ekipa saperów Marynarki Wojennej. Ma ocenić zakres rozminowywania miejscowej plaży. Przy okazji jej remontu odnaleziono bowiem zakopanych w niej wiele niewybuchów.

Dziś blisko 2 kilometry kołobrzeskiego wybrzeża zagrodzono siatką. Przed wejściem na ten teren ostrzegają tablice: „Uwaga, niewybuchy! Wejście grozi śmiercią!".

– Od czasu do czasu zdarzały się tego rodzaju odkrycia, a i to na ogół były niewybuchy niesione przez morze – mówi „Rz" Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. – Ale nie przypominam sobie przypadku, żeby plaża odkryła taką masę niebezpiecznego żelastwa. Może dlatego, że dotąd nie prowadziliśmy na plażach prac na taką skalę.

Niespodzianka podczas remontu

Zagrożenie ujawnił rozpoczęty w ubiegłym roku remont plaży i nabrzeża, który na zlecenie Urzędu Morskiego w Słupsku prowadziło polsko-niemieckie konsorcjum....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8880

Spis treści
Zamów abonament