Hojny szef mądrze obdarowuje pracowników na Wielkanoc
Świąteczna atmosfera zmiękcza nawet skąpych pracodawców i sprawia, że chętniej sięgają do portfela. Powinni oni pamiętać, że obdarowując personel, mogą skorzystać z ulg i zwolnień
Dla przykładu możemy dla załogi zorganizować na Wielkanoc firmową imprezę, zafundować im wypoczynek czy kilkudniowy wyjazd integracyjno-rekreacyjny. Jeśli zechcemy, to obdarujemy zatrudnionych bonami do supermarketów, drobnymi upominkami czy kwotami.
Pokazujemy, jak to zrobić, by firma jak najmniej na tym straciła, a beneficjent dostał jak najwięcej. W zależności bowiem od tego, z jakich funduszy sfinansujemy świadczenia za pracownika, jest ono niekiedy zwolnione ze składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, z zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych, a czasem z obydwu tych danin. Zastanówmy się zatem, skąd te profity sfinansować: z własnych środków obrotowych, z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych czy może z zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Dzięki niniejszemu artykułowi wybór będzie łatwiejszy.
Nieraz i my na tym zyskujemy, gdyż wypłacone podwładnym dodatkowe bonusy wrzucimy sobie w koszty uzyskania przychodu.
>24 marca nie skomplikuje firmowych ewidencji
Wielkanocny Poniedziałek obniży liczbę godzin pracy w marcu. Będzie ich też mniej, gdy w okresie świątecznym pracownik zachoruje lub skorzysta z urlopu wypoczynkowego
Marta Gadomska, Grażyna Ordak
Poniedziałek Wielkanocny, który w tym roku wypada 24 marca, obniża wymiar czasu pracy o osiem godzin. Układając...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta