Unijny nadzór do zmiany
Nowy model nadzoru w Unii jest odpowiedzią na ostatni kryzys finansowy. Odpowiedzią szczególną, bo o długofalowych konsekwencjach
Pakiet dokumentów prawnych ustanawiających nową architekturę nadzoru finansowego w UE ma zacząć obowiązywać od stycznia 2011 r.
Z uwagi na strukturę polskiego sektora finansowego kluczowe, z naszego punktu widzenia, będzie funkcjonowanie europejskiego nadzoru bankowego. Aktywa sektora bankowego w Polsce stanowią bowiem 72 proc. aktywów całego sektora finansowego, a udział kapitału zagranicznego w aktywach naszego sektora bankowego wynosi 68 proc.
∑
Nowy model nadzoru w UE jest swoistą odpowiedzią na ostatni światowy kryzys finansowy, który pokazał m.in., jak ważny jest nadzór skoordynowany w ujęciu ponadnarodowym, europejskim. Odpowiedź ta jest szczególna, nie tylko z uwagi na swoją kompleksowość, ale przede wszystkim ze względu na fakt, iż w przeciwieństwie do dotychczasowych, doraźnych działań...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta