Wigor i kaprys matecznika
Żartuje, że Pałac Kultury, choć wydaje się stary niczym piramidy, to jej rówieśnik. O znanych miejscach opowiada, jak na autorkę książek i oryginalnych ilustracji przystało: dowcipnie, intrygująco, plastycznie.
Warszawa przełomu lat 50. i 60. XX w. pojawia się jako tło zdarzeń w jej najnowszej książce dla dzieci. Napisanej wspólnie z Michałem Rusinkiem.
Pod tytułowym hasłem: „Kiedy byłam mała, kiedy byłem mały“ (wyd. Znak) warszawianka i mieszkaniec Krakowa opowiadają o domu, rodzinie, kolegach, swoim mieście i wydarzeniach, które okazały się przełomowe również w ich prywatnym życiu.
Lektura dowcipnie napisanych i ilustrowanych (rysunkami oraz zdjęciami) tekstów dostarcza sporo wrażeń zarówno dzisiejszym, jak i dawnym dzieciom. Niewielka objętość nie pozwala jednak na rozwinięcie niektórych wątków. Stąd pomysł, by z autorką, która wymyśliła m.in. Dynastię Miziołków i zielonego smoka Pompona, udać się na warszawski spacer.
Różne światy
Hasło nr 1: Mokotów. – Całe moje życie związane jest z tą dzielnicą – podkreśla pisarka.
– Przy czym pierwsza połowa upłynęła mi na Górnym, a druga na Dolnym Mokotowie. To są kompletnie różne światy. Na Górnym – ulica Dąbrowskiego, gdzie dorastałam. Nobliwa, zielona. Zwłaszcza między al. Niepodległości i ul. Puławską, gdzie stoją przedwojenne...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta