Żarówki, baterie, krany…
Oszczędzanie energii elektrycznej – to może się okazać kosztowne, ale i... opłacalne
Niższe rachunki za prąd i ogrzewanie można płacić między innymi dzięki wykorzystaniu energii ze źródeł odnawialnych: wód termalnych, wiatru, słońca. W dodatku urządzenia do jej pozyskiwania nie emitują spalin zanieczyszczeń, a energia nie powstaje dzięki wykorzystaniu stopniowo wyczerpujących się zasobów surowców energetycznych.
Zdrowe podgrzewanie
Właściciele pojedynczych domów w Polsce rzadko jeszcze budują własne hydroelektrowne, elektrownie wiatrowe, nieczęsto też czerpią wody ze złóż termalnych. To ciągle drogie inwestycje, chociaż ci, którzy zdecydują się na nie, mogą skorzystać z ulgi podatkowej. Energię elektryczną z wiatraka lub młyna wodnego najczęściej używa się podgrzania wody w bojlerze lub do ogrzewania pomieszczeń. Dziś w Polsce stoi zaledwie 277 koncesjonowanych turbin wiatrowych, to najmniej w Europie.
Coraz bardziej dostępne...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta